Ana Sayfa
Ürünler
Kurumsal
Galeri
Kataloglar
Servisler
İnsan Kaynakları
İletişim
 Hızlı Erişim
- Ana Sayfa
- Hakkımızda
- Ürünlerimiz
Haberler
- Duyurular
- Galeri
- İnsan Kaynakları
- Elektronik Dergi
- İletişim
 Son Haberler
- İçinizi Isıtacak %35’e Varan İndirimler
- Klimanın Sağlık Açısından Faydaları
Klima, Klimanın Yapısı ve Çalışması
HABERLER
Ana SayfaHaberler « geri dön
Klima, Klimanın Yapısı ve Çalışması 29.01.2014
Klima cihazı ve ekipmanlarının montajı ve servisleri, elektriksel olaylar ve sistem basıncından dolayı tehlikelidir. Bu nedenle klima cihazı ve ekipmanlarının servis, montaj ve bakımları sadece yetiştirilmiş ve kalifiye personel tarafından yapılmalıdır.
Klima cihazı ve ekipmanlarının montajı ve servisleri, elektriksel olaylar ve sistem basıncından dolayı tehlikelidir. Bu nedenle klima cihazı ve ekipmanlarının servis, montaj ve bakımları sadece yetiştirilmiş ve kalifiye personel tarafından yapılmalıdır.

Konu hakkında bilgisi olmayan kişilerin sadece ünitelerin ve filtrelerin temizliği gibi basit bakım işlemlerini yapmalarına izin verilmelidir. Diğer bütün işlemler yetiştirilmiş servis personelleri tarafından yapılmalıdır.

Klimaların Yapısı ve Çalışma Prensipleri

Klimalar; belirli metoda bağlı olarak soğutucu akışkan kullanarak bulundukları ortamın ısısını değiştiren nemini alan iç ünite ve dış üniteden oluşan komple bir ısıtma ve soğutma sistemidir.
Klimalar temel olarak, kompresör, kondanser, drayer, expansion valf (genleşme vanası) ve evaporatörden oluşmaktadır. Ekovat soğutucudan aldığı soğutucu akışkanı dört yollu vana üzerinden kondansere basar. Kondanserde soğutucu akışkan sıvılaşır. Sıvı haldeki akışkan, kılcal borulardan geçerek evaporatöre ulaşır. Sıvı haldeki soğutucu akışkanın hacmi, evaporatörde genişleyerek basınç düşer. Buharlaşarak evaporatör etrafındaki ısıyı alır. Fan motoru oda içinden (veya aynı anda dışarıdan) aldığı havayı evaporatör petekleri üzerinden oda içine üfler. Hava evaporatör yüzeyine ısısını ve nemin bir kısmını bırakır. Hava evaporatör peteklerinden geçerken ısısı ile birlikte içindeki su buharı yoğunlaştığından fazla nem de alınmış olmaktadır. Soğutucu petek önüne konan filitreler hava içindeki toz ve buna benzer maddeleri süzerek temizlemiş olur. Fan sayesinde de oda içinde bulunan hava hareketlenmiş olur.
 
Sonraki
 
Adres: Tabakhane Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No.55/Z1 Erenler / SAKARYA Telefon: 0 264 777 12 57  Faks: 0264 777 12 55  E-Posta: info@oziklimlendirme.com.tr
 
Ana Sayfa | Ürünler | Kurumsal | Haberler | Kataloglar | Galeri | İnsan Kaynakları | Etiketler | İletişim © Tüm Hakları Saklıdır