Ana Sayfa
Ürünler
Kurumsal
Galeri
Kataloglar
Servisler
İnsan Kaynakları
İletişim
 Hızlı Erişim
- Ana Sayfa
- Hakkımızda
- Ürünlerimiz
Haberler
- Duyurular
- Galeri
- İnsan Kaynakları
- Elektronik Dergi
- İletişim
 Son Haberler
- İçinizi Isıtacak %35’e Varan İndirimler
Klimanın Sağlık Açısından Faydaları
- Klima, Klimanın Yapısı ve Çalışması
HABERLER
Ana SayfaHaberler « geri dön
Klimanın Sağlık Açısından Faydaları 29.01.2014
Uygun konumlandırılmış bir klima rahat hissetmemize olanak sağlayacak ve kendimizi daha iyi hissetmemize sebep olacaktır. Bu rahat ortam vücudumuz kadar, psikolojimiz açısından da çok önemlidir.
Uygun konumlandırılmış bir klima rahat hissetmemize olanak sağlayacak ve kendimizi daha iyi hissetmemize sebep olacaktır. Bu rahat ortam vücudumuz kadar, psikolojimiz açısından da çok önemlidir.

Aşırı sıcak ve nem, başta kalp ve astım problemleri olan kişiler çok olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle yaşlı insanların klima kullanılan alanlarda yaşamaları önerilmektedir. Klimadan yayılan pozitif ve negatif iyononlar, bulaşıcı hastalıklara yol açan bakteri ve virüsleri temizler. Alerjisi olanlar içinde klima kullanımının sağlık açısından önemli faydaları vardır. Üçnü Klimalar alerjie sebep olan mite'ları büyük oranda temizlemektedir.

Ne yazık ki, günümüzde pek çok evde sigara içilmektedir. Bilindiği gibi, aktif içicinin yanında, pasif içicilikte de sağlık açısından son derece tehlikelidir. Klimalar havayı temizlediği gibi, sigara dumanının kötü ve rahatsız edici kokusunu gidermek içinde idealdir.

Akarsuların yanına ve ormanlık alanlara gittiğimizde hissettiğimiz ferahlık, havada bulunan bol miktardaki negatif iyonlardan kaynaklanmaktadır. Gelişen klima teknoloji, klima kullananlara, dolaşım ve sinir sistemine olumlu katkıları olan, negatif iyonları bol miktarda evlerine getirebilme olanağı da sağlamaktadır.
Klimalar; duvar, pencere, salon, kanallı split, kaset, yer-tavan ve multi klima sistemleri olmak üzere çeşitli tiplerde yapılmaktadır. Kaset tipi klimalar; sinema, restorant, ofis ve buna benzer asma tavanı olan yerlerde kullanılmaktadır. Tavana monte edildiğinden yer kaplamazlar. Multi klima sistemleri, bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlama özelliğine sahiptir. Bu klima sistemleri oteller ve çok odalı ofisler için idealdir. Klimalar temel olarak, kompresör, kondanser, drayer, expansion valf (genleşme vanası) ve evaporatörden oluşmaktadır. Ekovat soğutucudan aldığı soğutucu akışkanı dört yollu vana üzerinden kondansere basar.
 
Önceki Sonraki
 
Adres: Tabakhane Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No.55/Z1 Erenler / SAKARYA Telefon: 0 264 777 12 57  Faks: 0264 777 12 55  E-Posta: info@oziklimlendirme.com.tr
 
Ana Sayfa | Ürünler | Kurumsal | Haberler | Kataloglar | Galeri | İnsan Kaynakları | Etiketler | İletişim © Tüm Hakları Saklıdır